Proč jsem se rozhodla vystoupit z komfortní zóny

18.10.2019

Aneb malý návod ke změně

Kdo ten pocit nezná... Špatná nálada už od rána, pocit uspokojení z práce se někam vytratil... Převládají nechuť, zbytečnost, únava, stereotyp...

Naopak, když jsem si představila, že dělám to, co mě baví, tak jsem se rozzářila a hned se mi zlepšila nálada. A za tím jsem šla. Pořád jsem ale nevěděla, jak to uchopit, kde začít. Nakonec vždy zvítězily "racionální" myšlenky... Však je mi v práci dobře, mám jistou výplatu, nějak to přežiju, hlavně mám JISTOTU. Kdo nic neriskuje, nic neztratí atd atd.

Kupodivu se nálada nelepšila, špatné pocity přetrvávaly. Věděla jsem, že musím udělat NĚCO. Ale co?

Nevím, co to způsobilo, snad ty představy a přání, ale jednou ráno to přišlo.

Co kdybych si uděla kurz výživového poradce? Strava mě baví celý život, zabývám se novými směry, ležím u internetu a vyhledávám informace. Navíc se mohu zdokonalit tak, že se tím budu jednou moci i živit!

A teď přišlo rozhodnutí. Ano jdu do toho. Ještě jsem pár chvil strávila vyhledáváním pro mě vhodného kurzu a našla jsem. A protože byl kurz on-line, odpoledne jsem začala studovat. Vzdělávání bylo obsáhlé, trvalo půl roku a moc mě bavilo.

A zase jednoho rána mě přepadla vážná myšlenka. Kam budu posílat své klienty cvičit? Kdo je dobrý trenér? A jak už to u mě bývá, odpoledne jsem byla přihlášená na kurz fitness trenéra.

Cesta mého vzdělávání z oblasti výživy a pohybu od té doby stále pokračuje a zdaleka není u konce, ale o tom napíšu až jindy.

Chci, aby tento článek byl tak trochu návod.

Pokaždé, když se necítíte v práci dobře, uvědomte si, že to, jak trávíte svůj čas, je jen vaše rozhodnutí. Tedy, co je potřeba, aby se něco změnilo? Vy! Nikdo jiný, jen vy. Sám od sebe nepřijde žádný zázrak, nikdo to nerozhodne za vás, nikdo vám neřekne - musíš udělat změnu, a to hned.

Hledejte, co je vaše vášeň, čím žijete, co čtete, co vyhledáváte a o čem se bavíte s přáteli. Protože, aby práce bavila, musíte ji dělat s vášní.

Představte si, jaké by bylo živit se tím, pro co žijeme?

Pokud jste nalezli svou vášeň, gratuluji!

Nyní vyhledejte způsoby, jak ji rozvinout, zdokonalit, posbírat co nejvíce informací, vzdělávat se.

Nechte se inspirovat! Učte se od zkušených v oboru. Sledujte je na sociálních sítích. Hledejte, co produkují, co vše je s tímto oborem spjato. Materiálně i emocionálně. Vnímejte, co chtějí jejich klienti a fanoušci.

Zjistíte, že nic není složité, hledejte jednoduchost a začněte od základů.

Nemusíte hned dávat výpověď z práce. Zkuste si nejdříve nanečisto přeměnit svou vášeň v práci. Začněte u rodiny a známých, nejdříve zadarmo a až získáte jistotu, stanovte si svou hodnotu.

Pojďme si shrnout všechny důležité kroky.

  1. Rozhodnutí
  2. Akce
  3. Hledání vášně
  4. Vzdělávání
  5. Vykročení

Nyní jste na té správné cestě a já vám držím palce!

Pokud se chcete i vy podělit o svůj příběh, moc ráda si ho přečtu.


Další články